Малките футболисти от Бенковски – Тетевен спечелиха 23-тия футболен турнир за деца в памет и за Купата на проф. Иван Славков – Батето

От 6-ти до 8-ми декември 2019 г. в Тетевен се проведе 23-ят футболен турнир в зала за момчета, родени 2005 – 2006 г., в памет и за Купата на проф. Иван Славков. Наградите бяха осигурени от Община Тетевен и БФС. Турнирът се проведе под патронажа на д-р Мадлена Бояджиева – Кмет на Община Тетевен, като бе организиран от СК „Олимпиец“ – гр. Правец и Община Тетевен.

Наградите на участниците връчи Тони Стоев – Зам.-кмет на Община Тетевен, който още на откриването поздрави всички талантливи футболисти и техните треньори, като им пожела здраве и бъдещи успехи и изрази удовлетворението си, че все повече деца се включват в различни спортни изяви и занимания.

Отборите премериха сили в спортната зала ,,Георги Бенковски“ на комплекс ,,Олимп“ Тетевен. Право на участие имаха родените през 2005 г., както и по-малки играчи. Играха се две по 12 минути полувремена, като финала – две по 15 минути. В турнира се включиха 10 футболни тима: Бенковски – Тетевен; Светкавица – Градежница, Чавдар – Етрополе, Пещера – Галата, Вихър – Глогово, Чавдар II – Етрополе, Монтана – Монтана, Светкавица – Градежница – момичета, Орловец – София, Ракитин – Трудовец.

Турнирът спечелиха Бенковски – Тетевен с 5:4 срещу Монтана – Монтана, които пък грабнаха среброто. На трето място се класира отборът на Светкавица – Градежница. Останалите отбори заеха следните места: 4-то място за Чавдар – Етрополе, 5-то място за Чавдар II Етрополе, 6-то място за Вихър Глогово, 7-мо място за Пещера – Галата, 8-мо място за Орловец – София, 9-то място за Светкавица – Градежница – момичета, 10-то място за Ракитин – Трудовец. Имаше и индивидуални награди: Най – добър вратар – Кристиян Георгиев /Монтана – Монтана/; Най – добър защитник – Ивайло Иванов /Светкавица – Градежница/; Най – техничен състезател – Ивелин Иванов /Монтана/, Голмайстор на турнира – Радослав Димитров с 15 гола /Бенковски – Тетевен/. Останалите индивидуални награди бяха за: Най-красив гол, наградата отиде при Елеонора Ангелова /Светкавица – Градежница – момичета/; Най – полезен за отбора си – Стамен Лютаков /Чавдар – Етрополе/; Най-малък участник – Александър Кирилов на 9 г. /Ракитин – Трудовец/, Спортсмен на турнира – Маньо Красимиров /Вихър – Глогово/, Отбор спортсмен – Ракитин – Трудовец; Най – добър съдия – Саша Мадич /Сърбия/; Най – добър треньор – Данаил Бечев.