КАРАТИСТЪТ ВАСИЛ РИВОВ ДОМИНИРА В НОВА КАТЕГОРИЯ -75 КГ НА НАЦИОНАЛНА КУПА В САМОКОВ

а провелата се миналия уикенд „Национална Купа по Карате“ в гр.Самоков, най-успешният ни каратист при мъжете – Васил Ривов и тази година спечели титла в категория -75 кг.

Той взе убедителни победи над своите съотборници от националния отбор и с атрактивната си игра спечели сърцата на всички присъстващи в залата, включително и на олимпийската ни шампионка по карате – Ивет Горанова.

Неговите ученици от Карате Клуб Локомотив бяха сред присъстващите в залата и се възхищаваха на техниката на техния Сенсей.

КОЙ Е ВАСИЛ РИВОВ?

6 поредни години е държавен шампион при мъжете.

Медалист от Балкански, Европейски Първенства и шампион на Световни Купи.

През 2021 година заминава за 6 месеца в Италия, където води подготовката си с италиански специалисти за Олимпийски Игри в Токио. Италия е център за иновации и информационни технологии в карате, а и е в Топ 3 федерации на Световната Карате Федерация (WKF).

През същата Олимпийска година той достигна до 7-мо място на Световно Първенство за мъже в Дубай, което е най-добрият резултат в историята на мъжкото карате на България през последните 15 години.

В кариерата си има спечелени над 150 медала.

Васил Ривов е в Топ 50 в световната ранклистата в дисциплината кумите на категория -67 кг.