В Троян се проведе финал на Балканската купа по летен биатлон

В края на изминалата седмица, от 23 до 25.09.2015 г., в гр. Троян се проведе финалът на Балканската купа по летен биатлон, в който се включиха състезатели от България, Македония и Гърция.

В първия състезателен ден бяха отличени най-добрите състезатели при мъжете, юноши старша възраст, младежите, жените и девойките. Състезателите, заели челни позиции, получиха купи, подсигурени от Община Троян. Победителите получиха и наградни предмети от троянски производители на мебели.

На връчването на наградите, което се проведе на площад „Възраждане“, присъстваха: г-жа Поля Димова, временно изпълняваща длъжността кмет, г-жа Екатериана Дафовска, Председател на Българската федерация по биатлон (БФБ), г-н Васил Сивков, Генерален секретар на Българската федерация по биатлон, г-жа Надежда Алексиева, Секретар на БФБ, г-н Минчо Топалски, Председател на КБС „Аякс“ Троян, г-н Цветан Цочев, треньор на троянския отбор по биатлон.

Първо място при мъжете в спринт 10 км. зае Атанасиос Цакирис, Гърция, с подгласници – Джорджи Ицоски, Македония и Тони Станоески, Македония. Купите връчи г-жа Поля Димова, Вр.И.Д. Кмет на Община Троян. Трето място при младежите в спринта на 10 км. зае Димитриус Кириазис (Гърция), следван от Християн Георгиев (България) и победителя Владимир Оряшков от „Аякс“ – Троян. Класацията при юноши старша възраст оглави Кристиян Стоянов (България), следван от Петър Велчев (България)  и Яда Ставре (Македония).

жени
7,5 км. спринт се наредиха българките: Бетина Благоев на трето място, второ място за Стефи Попова и първо място – Гергана Велкова.

В класацията при жените 7,5 км. спринт се наредиха българките: Бетина Благоев на трето място, второ място за Стефи Попова и първо място – Гергана Велкова. Най-добро време при девойките на 6 км. спринт отбеляза Милена Тодорова (България), следвана от сънародничката й Мария Здравкова и Мария Цакири (Гърция).

Във втория състезателен ден се проведе дисциплината „преследване“, а състезателите на „Аякс – Троян“ направиха отлично представяне. При мъжете класирането се повтори от първия състезателен ден: първи стана А. Цакирис, втори – Д. Ицоски и трети – Т. Станоески. При жените бяха отличени на първо място С. Попова, втора се класира Г. Велкова и трета – В. Благоева. Резултатът при младежите: първи – В. Оряшков, втори – Х. Георгиев и трети Д. Кириязис. Класирането на юноши старша възраст нареди на почетното място К. Стоянов, следван от П. Велчев на втори място и Б. Яврийски на трето място. Първа при девойките стана М. Тодорова, следвана от В. Комитова и М. Здравкова.

„Аякс – Троян“ за пореден път направи отлична организация за протичане на финала на Балканската купа по летен биатлон.