Нанков: Заложеният от новата власт дефицит от 5,7 % от БВП е най-големият от 2009 г. насам

Николай Нанков във фейсбук:

Заложеният от новата власт дефицит от 5,7 % от БВП е най-големият от 2009 г. насам.

И ако за по-голяма част от българското общество тези 5,7 % звучат сравнително абстрактно, то зад тях стои огромна пропаст между предвидените приходи и разходи на държавата. А и огромна пропаст между предизборните обещания и следизборната реалност.

В номинално изражение говорим за “дупка” от 7,2 милиарда евро.

7 200 000 000 евро повече разходи спрямо планираните приходи.

Със 7,2 млрд. евро управляващите “задължават нашите деца”. Засега…

Очевидно са готови, могат, а и явно ще успеят да го направят.

Коментари (0)
Добави коментар