Разследваната Наталия Киселова за плагиатство продължава да вилнее в учебните заведения и българския ефир… Всички мълчат, защо?


Неправителствената организация „Будни студенти“ излезе с нови разкрития и твърдения за плагиатство по отношение на Наталия Киселова, който публикуваме без редакторска намеса:

„Наталия Киселова, срещу която има десетки сигнали от нас „Будни студенти“ за нейното плагиатство, което е безкомпромисно и в големи размери, продължава да се изживява като голям конституционалист.

Така ли се става доктор, доцент и дори професор в България? С преписване от наши и чужди автори без да се цитират и без последствия след това. Българските медии продължават да мълчат по темата с плагиатството на Наталия Киселова, дори я канят като „майка“ на конституцията на България да изказва мнения за държавността и съставянето на евентуални правителства в България с различните мандати. Тя дори се намеси явно в избора на конституционни съдии, което е недопустимо.

Тя продължава да вилнее в учебните заведения, МВР, Президентство на България и най-вече по медиите. Ние няма да се спрем, а ще продължаваме да изнасяме факти около нейния фалшив ореол на „единствения“ конституционалист в България. Нека си припомним нейния копи-пейст за написване на двете си книги: „Политически права на българските граждани“ и „Парламентарен контрол“.

Тя бе копирала цели параграфи и страници от научни трудове на наши и чужди автори, без да ги цитира, за да си напише книгата „Политически права на българските граждани“ за нейната доцентура. Не става въпрос за 1-2 изречения, а за копиране на цели параграфи и дори страници. Дори специалният софтуер, който използвахме, показа повече от 10% плагиатство, което е в нарушение на всички норми на университетите в България и ако правилата бяха за всички, то тя никога нямаше да е доцент.

Наталия Киселова е плагиатствала от следните научни произведения:

-„Медиите и демокрацията“ с автор Джон Кийн, издадена в София от издателство ЛИК през 1999 г., „Медиите в Европа“ с автори Милко Петров, Мария Попова и Мария Вазински, издадена във Велико Търново от издателство „Фабер“ през 2012 г.,

-„Въведение в Конституционното право“ с автор проф. д-р Евгени Танчев, издадена в София от издателство „Сиби“ през 2003 г. Проф. д-р Евгени Танчев е преподавател по Конституционно право в Софийски университет „Св. Климент Охридски“, бивш Председател на Конституционния съд на Република България и бивш ръководител на катедра „Конституционноправни науки“ в Юридическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“,

– „Правна рамка и регулация на вестникарската дейност в България (1879–1947)“ с автор Тодор Панайотов, публикувана на уебсайта на Нов български университет (НБУ),

– онлайн изданието „Конституционноправни аспекти на свободата в медийната дейност“ с автор доц. д-р Райна Николова, публикувано на уебсайта на Нов български университет (НБУ), страници 1-16. Доц. д-р Райна Николова е преподавател по административно право и процес в Нов български университет,

– Доклад относно състоянието на правната среда за реализирането на референдуми в Република България (докладът е изготвен в изпълнение на проект „Strengthening Direct Democracy Legal Instruments through Bulgаrian-Swiss Partnership”. Проектът е реализиран от Българско сдружение за насърчаване на гражданската инициатива (с Председател Даниела Божинова – докторантка на проф. Евгений Дайнов в НБУ) в партньорство с Център за изследване на пряката демокрация – Арау, Швейцария и се финансира от Българо-швейцарската програма за сътрудничество),

-„Конституционни основи на института на предложенията, сигналите и жалбите“ – Маргарита Чешмеджиева, Доклад, Комисия по петициите (уебсайт на Европейския парламент).

Всички тези автори трябва да се чувстват силно засегнати, защото техният труд е ограбен, за да може една плагиатка да стане фалшив доцент. Всички те могат да си потърсят права и ние „Будни студенти“ ще направим всичко възможно да ги запознаем!

Запознахме ви и с книгата „Парламентарен контрол“ списвана за докторантурата на плагиатката Наталия Киселова, която е безпрецедентна. Може дори да спрем до факта, че дори не издава книга през далечната 2007 година, а я издава едва след почти 15 год.

Книгата „Парламентарен контрол“ на Наталия Киселова отново я подложихме на детайлно разследване. През специализиран софтуер отново светнаха цели страници на плагиатство от най-различни научни трудове, почти 70 линка на сайтове, от които тя е преписвала. Всичко това може да видите в снимките по-долу, както и списък с книгите, от които тя е взимала на воля текстове:

Близнашки, Г. Принципи на парламентарното управление, УИ „Свети Климент Охридски”, София, 1997.

Близнашки, Г. Парламентарното управление в България, УИ „Стопанство“, София, 1995.

Близнашки, Г. Еволюцията на парламентарното управление – В: Политически изследвания, №3, 1996.

Близнашки, Г. Моделът на парламентарно управление в България. – В: Правна мисъл, №1, 1996.

Близнашки, Г. Парламентарната система на управление в България (конституционни измерения). – В: Парламентарна демокрация, №1, 1996.

Близнашки, Г. Парламентарните комисии. Сравнителноправен преглед на страните от Европейския съюз. (Аналитичен доклад, изд. на отдел „Парламентарни изследвания“ на Народното събрание). София, 1995.

Близнашки, Г. Въпросите и интерпелациите в парламентите на страните от Европейския съюз. Сравнителноправен преглед. (Аналитичен доклад, изд. на отдел „Парламентарни изследвания“ на Народното събрание). София, 1996.

Близнашки, Г. Въпросите и питанията в Народното събрание: модели и проблеми. – В: Политически изследвания, №1, 1996.

Стойчев, Ст. Зараждане и развитие на отношенията между парламента и изпълнителните органи в Англия. – В: Съвременно право, №3, 2000.

Стойчев, Ст. Парламентаризмът и парламентарният контрол. – В: Правна мисъл, №3, 1995.

Стойчев, Ст. Парламентаризмът и политическата отговорност на правителството. Сиела, София, 2003.

Спасов, Б. Парламентарно право. Сиби, София, 1996.

Танчев, Е. Въведение в конституционното право, ч. І. Сиби, София, 2003.

Оксфордска история на Великобритания (под редакцията на лорд Кенет Морган). Кама, София, 2005.

Баламезов, Ст. Министрите – тяхната роля и тяхното място – в парламентарната монархия, София, 1914.

Баламезов, Ст. Конституционно право, ч. І. Софи – Р, София, 1993.

Баламезов, Ст. Конституционно право, ч. ІІ. Софи – Р, София, 1993.

Владикин, Л. История на Търновската конституция. Народна култура, София, 1994.

Владикин, Л. Организация на демократичната държава. София, 1992.

Коврякова, Е. Парламентский контрол, Городец, 2005.

Градовскiй, А. Государственное право важнейшихъ

европейскихъ державъ, т. І, часть историческая. С.-Пб., 1886.

Дайси, А. Основы государственнаго права Англии. С. – Пб., 1891.

История буржоазного конституционализма ХVІІ – ХVІІІ вв. Наука, Москва, 1983.

История буржуазного конституционализма ХІХ в. Наука, Москва, 1986.

Конституции буржуазных государств. Юрид. лит., Москва, 1982.

Конституционное право зарубежных стран. Норма, Москва, 2003.

Парламенты мира. Интерпракс, Москва, 1991.

Чиркин, В. Е. Конституционное право зарубежных стран. Юристъ, Москва, 1997.

Эсмень, А. Общiя основанiя Конституцiоннаго права. С.-Пб., 1898.

Беджгот, В. Государственный строй Англии. Москва, 1905.

Бромхед, П. Эволюция британской конституции. Юрид. лит., Москва, 1978.

Маклаков, В. Конституции зарубежных государств, 5-е перер. и доп. Волтерс Клувер, Москва, 2006.

Прело, М. Конституционное право Франции. Иностр. лит., Москва, 1957.

Фриманъ, Э. Очеркъ развитiя англiйской конституцiи съ древнейшихъ временъ. –В: Опыты по исторiи англiйской конституцiи, Москва, 1880.

Хессе, К. Основы конституционного права ФРГ. Юрид. лит., Москва, 1981.

Dicey, A. Introduction to the study of the Law of the Constitution, Macmillan & Co Ltd, 1964

Следва продължение…“

Агенция БЛИЦ е готова да предостави думата на Наталия Киселова да изложи своята позиция по твърденията на „Будни студенти“.

blitz.bg

Коментари